“Společně dáváme studiu smysl.”

“Konstrukce vaší práce musí vydržet i případné zemětřesení při obhajobě.”

STUDENT

student

Klíčem k bezproblémovému přechodu ze studia do pracovního života může být právě závěrečná práce. Přihlas se do Seznamky s firmami, vyber si firmu, která odpovídá tvému zájmu a problematice, kterou chceš řešit, a my ti pomůžeme se s ní spojit. Získáš tím nejen konzultanta a informace přímo z praxe, ale i šanci zapojit se do řešení reálného problému.

Jak projekt funguje

Seznamka s firmami funguje jako… no, prostě seznamka. Podstatný rozdíl je v tom, že u nás pravděpodobně nenajdeš partnera pro rodinný život, ale partnera pro život pracovní, konkrétně pro tvorbu závěrečné práce.

Pokud pro svou práci hledáš vhodnou společnost, neváhej a registruj se! A nezapomeň si při tom dát záležet na svém životopisu, který je jedním z hlavních kritérií, podle kterých si firmy vybírají své spolupracovníky.

Hned po přihlášení získáš možnost přidat své téma do naší databáze a prohlížet si nabídku témat od zapojených firem. Až najdeš to pravé téma, stačí kliknout na „Mám zájem o toto téma“ a stav tématu se změní z „volné“ na „v jednání“. Jakmile zadavatel tématu potvrdí svůj zájem, budeme tě kontaktovat. Všechna svá témata, ať už zadaná nebo vybraná pak najdeš přehledně na jednom místě a na první pohled poznáš jejich status.

Stav „v jednání“ znamená, že probíhá jednání mezi námi, tebou a firmou o detailech zadání práce, termínu odevzdání, pravidelnosti konzultací apod. Až bude vše vyjasněno, změníme status práce na „zadáno“ a budeš se moct pustit do práce samotné.

Pro snadnou orientaci jsme pro tebe připravili filtry, možnost zvolit oblíbenou oblast témat, nebo měnit vlastní nastavení. 

Proč vznikl

Seznamka s firmami vznikla pro to, abys mohl ty a ostatní studenti naplno využít potenciál svého studia a zajistil si lepší startovní pozici pro rozjezd své kariéry. Získat kontakty a zajímavé řádky do životopisu není jen tak, a právě proto je tu Seznamka s firmami, aby ti tento zásadní úkol usnadnila. Snažíme se propojit jednotlivé izolované pokusy o spolupráci mezi akademickým světem a praxí a dát tak více studentům možnost napsat smysluplnou a užitečnou závěrečnou práci, která najde využití v reálném světě.

Cíle

Naším cílem je ukázat, že závěrečná práce není jen nutné zlo k získání vysněného titulu, ale příležitost prokázat své schopnosti a osvojit si dovednosti vyžadované v praxi.