“Společně dáváme studiu smysl.”

“Konstrukce vaší práce musí vydržet i případné zemětřesení při obhajobě.”

AKTUALITY

student

Adventní čas. Těsně před příchodem Mikuláše. Osm pedagogů z vyšších odborných škol. 

Příjemná, téměř sváteční, atmosféra. Nadšení, inspirace, vstřícnost, dobrá nálada. I tak by se dal popsat náš letošní poslední kurz “Absolventská práce. Co, jak a proč připravit, zpracovat, napsat a zhodnotit.”, který probíhal od 3. do 4. prosince v Praze.

Jako obvykle dodal celému dvoudennímu setkání jiskru entuziasmus lektora Františka Francírka, ale kdo ví, jestli k nadmíru podnětné atmosféře přeci jen nepřispěl i čokoládový Mikuláš? Nebo, že by za to mohla spíš kniha “Ve svém živlu”, kterou jsme společně s ním každému nadělili? Ať tak či tak, vedla přátelská atmosféra k otevřenému sdílení zkušeností, zapáleným debatám a hlavně k chuti zasadit se o větší smysluplnost absolventských prací. Svědčí o tom i reakce účastníků v anketě spokojenosti v odpovědi na otázku:  Co jsem si z kurzu odnesl/a?

"Rozšíření myšlenky co všechno by se dalo dělat, nápad, elán a chuť do práce. Kurz byl vytržením z reality všedních školních dnů, kdy človšk občas zapochybuje, zda změny (inovace) mají smysl. Na kurzu mě utvrdilo, znovu nasměřovalo, že to smysl má, něco stále zlepšovat."

 

 

 

 

A to se zdaleka nestává každý den, ani před Vánoci. Proto Všem zúčastněným velice děkujeme za aktivní a nadšený přístup a přejeme jim mnoho dalších inspirativních setkání.

A Vás, kteří jste se na tento kurz nedostali, zveme na další termíny v příštím kalendářním roce.